videó
Pablo Larraín új filmje, az idei Velencei Filmfesztiválon debütált Maria a világhírű opera-énekesnő, Maria Callas életének utolsó napjait mutatja…
továbbhír
Az egyik legjelentősebb kortárs rendező, a chilei származású Pablo Larraín filmjének forgatására érkezik Budapestre októberben.
továbbvideó
Hosszú évek után végre ismét egy ígéretes akciófilmben láthatjuk viszont Angelina Jolie-t, aki ezúttal egy hatalmas erdőtűz közepén próbál…
továbbmagazin
Grafikusnak készült, majd csatlakozott Pohárnok Iván csapatához, ahol maszkokat készített. Amikor saját lábra állt, dolgozott Steven Spielberggel és…
továbbhír
Reméli, hogy az emberek nem ítélnek addig a filmjéről, amíg meg nem nézték - válaszolt a rendezői bemutatkozásán dolgozó Angelina Jolie a filmjével…
továbbhír
A bosznia-hercegovinai kulturális tárca megvonta Angelina Jolie engedélyét arra, hogy első rendezői filmjének egy részét az ország területén…
továbbhír
A horvát Rade Šerbedžija már biztosan szerepelni fog Angelina Jolie Budapesten és Szerbiában forgó filmjének stáblistáján - erről, a filmről és…
továbbhír
Főbérlők, figyelem, Angelina Jolie Budapesten keres lakást népes családjának (hat gyerek), mivel a régióban forgatja le következő filmjét.
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéVivi / Valami Amerika 2